Japonki, ich piękna cera i nasze zmiany wiosną

Przeczytaj, jak zadbać swoje zdrowie, urodę i formę zanim nadejdzie lato!

127

Co roku, wiosną zaczynamy desperacko wymieniać garderobę, szukamy lżejszych kosmetyków, bardziej orzeźwiających zapachów i oczywiście rezygnujemy z sycących posiłków na rzecz lekkich dań. Chcemy zmian i wiele robimy, aby je osiągnąć. Dla pięknego wyglądu warto się przecież poświęcić. A co w zakresie zdrowia i odpowiedzialnej troski o własne ciało?

Postanowienia vs rzeczywistość

Kto nie czyni noworocznych postanowień niech pierwszy rzuci kamień. Każdy z nas kocha robić plany na nowy rok, każdy chce być nową i lepszą wersją siebie. W przerwie świątecznej mamy sporo wolnego czasu, dlatego wydaje nam się, że zwykle przydługa lista postanowień to pestka. W styczniu jednak wracamy do pracy, już nie mamy tak wiele czasu, a więc lista założeń zaczyna się skracać. Druga tura zaczyna się z początkiem wiosny, kiedy wstępuje w nas nowa energia i ogromna chęć zmian.

Przeszkodą w realizacji postanowień i znalezieniu w sobie siły na ich realizację jest tworzenie listy tychże wyłącznie na podstawie chwilowych kaprysów i inspiracji czerpanych z mediów społecznościowych, a nie na wartościach. Brak głębszego celu zawsze prowadzi do jednego efektu, czyli szybkiego zniechęcenia i zaniechania działań. Największą w życiu wartością jest niewątpliwie zdrowie. Kto zaczyna swoje postanowienia właśnie od tego?

Jak prawidłowo o siebie zadbać?

Często korzystamy z ofert instytutów urody czy gabinetów kosmetycznych. I słusznie. Profesjonalista najlepiej zadba o potrzeby naszej skóry i ciała. Jak mówi dr Beata Kociemba, założycielka Instytutu Beauty Derm: – „Ważna jest prawidłowa dbałość o wygląd skóry. Kosmetyki powinny zostać dobrane przez profesjonalistę, aby prawidłowo pielęgnowały, nawilżały i regenerowały skórę. Pamiętajmy jednak, że nasz organizm to całość, stąd niezdrowy tryb życia natychmiast odbija się na wyglądzie naszej skóry. Prawidłowe funkcjonowanie organizmu sprawia, że na zabiegi medycyny estetycznej czy inne działania pielęgnacyjne skóra pięknie zareaguje, a efekty będą spektakularne”.

W domu też możemy odpowiednio dbać o siebie, stosując preparaty dobrze dobrane do rodzaju skóry, potrzeb ciała oraz stylu życia. Stosowanie maseczek w domowym zaciszu ma wiele uroku, bowiem pozwala się zrelaksować i na moment zatrzymać w często intensywnym dniu. Nie zapominajmy też o filtrach, które należy stosować przez cały rok. Okulary trzeba nosić nie tylko w upalne lato, ale także zimą, kiedy słońce również silnie działa, a przez to przyspiesza proces starzenia się skóry.

Jak to robią w Japonii?

Zastanawiacie skąd dlaczego Japonki mają olśniewające cery, które sprawiają, że panie wyglądają na znacznie młodsze niż wskazywałby na to ich wiek? Japonki podchodzą do pielęgnacji skóry i ciała holistycznie. Oznacza to nic innego jak kompleksowe dbanie o siebie, zaczynając jednak od środka. Sporo ruchu (chociażby w formie spacerów), nieprzejadanie się, odpowiednia suplementacja dzięki temu kobiety z Kraju Kwitnącej Wiśni sprawiają wrażenie znacznie młodszych.

Japonia jest liderem w zakresie długości życia, a to głównie dlatego, że mieszkańców kraju cechuje wyjątkowo wysoka świadomość społeczna w zakresie wpływu szkodliwych czynników na zdrowie i życie. Jednym z nich jest otyłość, która w Polsce staje się epidemią. Eksperci przewidują, że już w 2025 roku nasze społeczeństwo będzie składało się z 30% otyłych mężczyzn i 26% kobiet borykających się z otyłością. Myli się ten kto uważa, że otyłość to wyłącznie kwestia większego rozmiaru. Atrakcyjny wygląd to nie jest kwestia rozmiaru, ale większy rozmiar ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Relacja pomiędzy otyłością a zachorowalnością na nowotwory została potwierdzona naukowo, a biorąc pod uwagę śmiertelność z powodu chorób nowotworowych, problem staje się bardzo poważny. W Japonii z otyłością zmaga się niewielki odsetek ludności.

W zgodzie z naturą

Japończycy są ogromnie przywiązani do natury, potrafią czerpać z niej to, co najlepsze, z korzyścią dla własnego zdrowia.  To właśnie w Japonii powstał jedyny na świecie suplement diety na bazie oligonolu Oligo-Elite. To innowacyjny ekstrakt polifenoli, który pomaga redukować wisceralną tkankę tłuszczową, ponadto doskonale wpływa na wygląd skóry, wygładzając zmarszczki oraz niwelując przebarwienia. Produkt nie zawiera żadnych ulepszaczy, składa się w 85% z liczi oraz 15% z zielonej herbaty. Skuteczność Oligo-Elite potwierdzono wieloma badaniami w najlepszych ośrodkach na świecie. Stwierdzono między innymi, że produkt wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego, redukuje stres oksydacyjny, a przede wszystkim zmniejsza ryzyko powstawania niektórych nowotworów.

Japończycy z ogromną rozwagą dobierają suplementację, mając na względzie badania potwierdzające skuteczność, jak również dobroczynny wpływ na organizm. W Polsce zalewające zewsząd reklamy sprawiają, że podejmując decyzję o suplementowaniu diety wybieramy przypadkowe produkty, które często nie przynoszą organizmowi żadnych korzyści. A to jest strata czasu, która powoduje dla zdrowia i wyglądu nieodwracalne skutki.

Polacy mogą odetchnąć z ulgą

Wiele innowacyjnych produktów, które na świecie dostępne są od dawna, dla Polaków często są nieosiągalne. Z korzyścią dla nas Oligo-Elite od pewnego czasu dostępny jest w Polsce. Można go znaleźć w dobrych gabinetach dietetycznych oraz salonach beauty, jak i kupić przez Internet. „Pierwsze klientki już wracają po Oligo-Elite, widzą wzmocnienie skóry, lepsze jej nawilżenie i napięcie. Znikają drobne zmarszczki nie tylko na twarzy, szczególnie pozytywne efekty zauważamy na wysuszonych dłoniach, którym wraca życie” dodaje dr Beata Kociemba z Instytutu Beauty Derm.

Kupuj odpowiedzialnie

Każdy produkt należy wybierać odpowiednio do rodzaju i własnych potrzeb. Nie kupujmy ślepo, bo nieprzemyślane zakupy to strata pieniędzy, a przede wszystkim czasu. Wszystkie decyzje, postanowienia i plany podejmujemy w oparciu o to, co naprawdę jest dobre i wskazane dla naszego zdrowia. Pamiętajmy, że zdrowa skóra to zdrowe ciało. Nawet najlepszy podkład do twarzy nie będzie dobrze wyglądał na zmęczonej, niezdrowej cerze.

Podobnie z suplementami. Z pozoru tani produkt, który nie przynosi żadnych efektów, w dłuższej perspektywie szkodzi zdrowiu, ponieważ uśpiona czujność nie pozwala szukać innych rozwiązań.

Japonki, ich piękna cera i nasze zmiany wiosną

Dzisiaj nie tylko firmy, ale i pojedynczy konsumenci zwracają uwagę na odpowiedzialność względem środowiska, które coraz bardziej zanieczyszczone również szkodliwie wpływa na nasze zdrowie. Zanim kupisz tani suplement czy inny produkt w plastikowym opakowaniu pomyśl, czy naprawdę warto i komu ostatecznie zaszkodzisz. Nie możemy jednocześnie pominąć odpowiedzialności w stosunku do środowiska, która cechuje Japończyków. Kapsułki Oligo-Elite zamknięte są w szklanym opakowaniu, aby nie truć środowiska niezliczonymi ilościami plastiku. Naturalny produkt o wyjątkowej skuteczności, zamknięty w szklanym opakowaniu to dopiero jest spójność koncepcji, której możemy pozazdrościć! Nie pozostaje nam nic innego, jak uczyć się najlepszych!

A nasza skóra i cały organizm nam za to podziękują!


Zdjęcia: otwierające Allef Vinicius / Unsplash; pozostałe – materiały prasowe 

 

Artykuł sponsorowany

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.