Film, który złamie Wam serce i otworzy oczy:„Kafarnaum" już na VoD!

22

 Od kilku dni na serwisach VoD (Vod.pl oraz Cineman.pl) dostępne jest najnowsze dzieło libańskiej reżyserki Nadine Labaki, twórczyni „Karmelu” i „Dokąd teraz?”. Nominowane do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny „Kafarnaum” to rozdzierająca serce opowieść o chłopcu, którego życie to ciągła walka: o przetrwanie na ulicy, życie swojej siostry, lepszą przyszłość i wreszcie – o siebie. Film stał się również sensacją 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes, podczas którego został uhonorowany Nagrodą Juryoraz sprowokował najgłośniejsze i najdłuższe (aż piętnastominutowe!) owacje festiwalowej publiczności.

12-letni Zejn na bejruckiej ulicy ma tylko jedną bliską sobie osobę – niewiele starszą siostrę. Kiedy rodzice postanawiają wydać dziewczynę za dojrzałego mężczyznę, chłopiec ucieka z domu i postanawia zrobić wszystko, by ją uratować. Pomaga mu staruszek przebrany za Spidermana i samotna matka malutkiego chłopca. Niezmordowany włóczęga, mały obrońca jeszcze mniejszych i słabszych, Zejn w pojedynkę rzuca wyzwanie niesprawiedliwości i krzywdzie.

Przejmująco portretując dziecięcą solidarność, Nadine Labaki akcentuje, jak sama je nazywa, „drobne cuda”: serdeczne gesty, akty współczucia i miłości. To dzięki nim możliwe jest przetrwanie. Porównywany do słynnego „Slumdoga. Milionera z ulicy”, nowy film Labaki ma wielką emocjonalną siłę i nikogo nie pozostawi obojętnym.

 

 

Kliknij plakat poniżej, aby obejrzeć zwiastun filmu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. Gutekfilm