Aparat A.L.F. – więcej niż prostowanie zębów

381

Masz wadę zgryzu? Chciałabyś coś z tym zrobić, jednak perspektywa noszenia tradycyjnego aparatu stałego Cię zniechęca?

Na szczęście współczesna ortodoncja dysponuje wieloma, często bardziej kompleksowymi technikami! Warto zwrócić uwagę na aparat A.L.F (Advanced Lightwire Functionals). Wpływa on nie tylko na leczenie wady zgryzu, ale również na elimanację towarzyszących jej dodatkowych problemów zdrowotnych (jak choćby bóle głowy czy chrapanie).

– To dlatego, oprócz rozbudowy szczęk i uzyskania miejsca dla wszystkich zębów, pacjenci już w trakcie leczenia tym aparatem ogólnie lepiej się czują – tłumaczy dr Katarzyna Dulna, ortodontka Triclinium.

A.L.F. idealnie nadaje się do poszerzania łuków zębowych, przez co stwarza miejsce na prawidłowe wyrzynanie lub ustawienie się wszystkich zębów. W niektórych przypadkach może więc zupełnie zastąpić tradycyjny aparat, zwłaszcza u młodych, nastoletnich pacjentów w fazie wzrostu. U dorosłych natomiast skutecznie przygotowuje łuki zębowe do leczenia aparatem tradycyjnym czy nakładkami Invisalign.

Może znacząco skrócić czas noszenia aparatu stałego. Jest praktycznie niewidoczny, a przez swoją dyskrecję spełnia oczekiwania estetyczne nawet najbardziej wymagających pacjentów. Nie utrudnia też zachowania prawidłowej higieny jamy ustnej.

Aparat A.L.F. – więcej niż prostowanie zębów

‒‒‒‒

Lek. dent. Katarzyna Dulna – stomatolog warszawskiego Centrum Medycyny Nowoczesnej Triclinium (www.triclinium.pl).

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.