Avalon EXTREME Sitwake Challenge – triumf Igora Sikorskiego i Marcina Matysiaka

Zawody były niezwykle widowiskowe, gdyż za wszystkie ewolucje na wodzie zawodnicy otrzymywali punkty. Ich ocena zależała od liczby wykonanych trików i stopnia ich skomplikowania

33

W sobotę, 20 lipca, odbyła się czwarta edycja Avalon EXTREME Sitwake Challenge – wyjątkowych zawodów integrujących sportowców z niepełnosprawnościami oraz tych pełnosprawnych. Pogoda dopisała, więc do podwarszawskiego ośrodka Wawa Wake zjechali zarówno wielbiciele wakeboardingu, jak i miłośnicy aktywnego wypoczynku nad wodą. 

Avalon EXTREME Sitwake Challenge 2019 rozpoczęło się otwartymi treningami dla zawodników. W samo południe natomiast ruszyły eliminacje w dwóch grupach: osób sprawnych i z niepełnosprawnościami. Zawodnicy z najlepszymi wynikami z dwóch grup zostali połączeni w pary i ponownie wystartowali, każdy uczestnik walczył też jednocześnie o miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

Avalon EXTREME Sitwake Challenge – triumf Igora Sikorskiego i Marcina Matysiaka

Przy organizacji Avalon EXTREME Sitwake Challenge zależy nam przede wszystkim na tym, aby pokazać, że sport łączy ludzi, dlatego nasze imprezy mają charakter integracyjny. Oprócz rywalizacji i walki o punkty, na naszych wydarzeniach najważniejsze jest pokazanie wszystkim kibicom i uczestnikom, jak ciekawym i atrakcyjnym sportem jest sitwake i myślę, że po raz kolejny nam się to udało osiągnąćpodkreśla Tomasz Biduś, specjalista ds. rozwoju projektu Avalon EXTREME.

W zawodach wzięli udział wysokiej klasy wakeboardziści i wakeboardzistki, a także najbardziej utytułowani sportowcy uprawiający sitwake’a, m.in. ambasadorzy Avalon Extreme, Igor Sikorski i Szymon Klimza oraz Jérôme Elbrycht, obecny wicemistrz świata i Europy oraz mistrz Francji. 

Avalon EXTREME Sitwake Challenge – triumf Igora Sikorskiego i Marcina Matysiaka

Zawody były niezwykle widowiskowe, gdyż za wszystkie ewolucje na wodzie zawodnicy otrzymywali punkty. Ich ocena zależała od liczby wykonanych trików i stopnia ich skomplikowania.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Grupa OzN: Igor Sikorski – I miejsce, Jérôme Elbrycht – II miejsce, Szymon Klimza – III miejsce

Grupa Sprawni: Marcin Matysiak – I miejsce, Andrzej Jękot- II miejsce, Maciej Misiołek – III miejsce

Pary: Igor Sikorski i Marcin Matysiak – I miejsce, Jerome Elbrycht i Maciej Misiołek- II miejsce, Krzysztof Stern i Andrzej Jękot – III miejsce

Avalon EXTREME Sitwake Challenge – triumf Igora Sikorskiego i Marcina Matysiaka

Jestem dumny z pierwszego miejsca w zawodach, bo rywalizacja była całkiem zacięta, ale dla nas, zawodników, ważny jest również fakt, że panowała wyjątkowa atmosfera i wszyscy się świetnie bawiliśmy. Avalon EXTREME po raz kolejny udowadnia, że sport jest jeden. Z roku na rok impreza cieszy się rosnącą popularnością i coraz więcej osób poznaje ten sport i przyjeżdża, aby nas gorąco dopingować powiedział Igor Sikorski, ambasador Avalon EXTREME i zwycięzca zawodów w kategorii siedzącej.

Dodatkowo, zostały przyznane nagrody specjalne dla najlepszych kobiet w obu kategoriach: wśród osób z niepełnosprawnościami zwyciężyła Sylwia Klusek, natomiast w gronie sprawnych wakeboardzistek – Elżbieta Nitsze. 

Avalon EXTREME Sitwake Challenge – triumf Igora Sikorskiego i Marcina Matysiaka

Projekt Avalon EXTREME realizowany jest przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Jego ambasadorzy, Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski, regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Avalon EXTREME to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon EXTREME przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe. 

Więcej informacji:

https://avalonextreme.pl/

https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/