Czaruj głębokim spojrzeniem

154

Oprawa oczu jest bardzo ważna, bo nadaje naszej twarzy wyraz. Brwi są jej istotnym elementem – ich kształt i grubość mogą zmieniać wygląd oczu i nosa, a nawet – owalu twarzy. To na tyle ważny element, że może znacząco wpływać na to, czy nasza uroda jest eksponowana, czy stłumiona.

Nieodpowiednie wymodelowanie brwi może zaburzyć proporcje twarzy. Dlatego warto zadbać o dopracowanie tego elementu i skorzystać z usług profesjonalistki, która pomoże nam dobrać odpowiedni kształt, grubość i kolor brwi. Ostatnio popularnym zabiegiem jest microblanding, dzięki któremu zaoszczędzimy cenny czas podczas porannego makijażu. Metoda ta pozwala kobietom osiągnąć naturalny wygląd brwi poprzez uzupełnianie pojedynczych włosków, czyli wprowadzanie pigmentu za pomocą pióra oraz mikroostrza do warstwy kolczystej naskórka.

Efekt zabiegu utrzymuje się od roku do dwóch lat, w zależności od tego, czy nasza cera jest sucha, normalna, czy raczej tłusta. Ważne, aby decydując się na ten zabieg, wybrać salon, w którym mamy pewność, że usługa zostanie wykonana przez specjalistę makijażu permanentnego brwi. Wymaga on bowiem ogromnej precyzji i wyczucia.

– Metoda pozwala szczegółowo i precyzyjnie uzupełnić lub odtworzyć brwi, zapewniając im naturalny efekt, który uzyskujemy poprzez dorysowywanie włosków na skórze tak, aby odzwierciedlić ich najbardziej naturalny układ. Pozwala to ukryć mankamenty urody, np. problematyczny kształty oka, asymetrię brwi czy blizny po kolczykach – mówi Katarzyna von Engel, stylistka brwi, szkoleniowiec, ekspert w dziedzinie makijażu permanentnego i właścicielka salonu Velure.

Dzięki zabiegowi klientka może cieszyć się naturalnymi i olśniewającymi brwiami bez konieczności modelowania ich w ciągu dnia. Po upływie roku kolor włosków może wyblaknąć – wtedy zaleca się zabieg uzupełniający.

Zabieg odbywa się po znieczuleniu specjalną maścią i z użyciem dodatkowego znieczulenia po przerwaniu ciągłości tkanki. Pigment wprowadzany jest do skóry przy pomocy mikroostrza. Linergistka wraz z klientką ustalają pożądany kształt brwi, po czym zostaje on odrysowany. W kolejnym etapie dobierany jest odcień pigmentu najbardziej pasujący do koloru skóry, przy uwzględnieniu odcienia włosów oraz dotychczasowego makijażu. Jest to moment, w którym można skorygować kształt, szerokość oraz długość brwi. Linergistka delikatnie nacina skórę, wprowadzając barwnik oraz rysując po kolei pojedyncze włoski. Pożądany efekt uzyskujemy dopiero po 2–3 tygodniach. Po upływie 30 dni możemy wykonać zabieg uzupełniający, czyli korektę. Wtedy też można wzmocnić kolor, uzupełnić wyłuszczone włoski, skorygować kształt lub dodatkowo zagęścić brwi. Cały zabieg z konsultacją oraz rysunkiem wstępnym trwa około dwóch godzin. Czas zależny jest od ilości naturalnych włosów oraz zróżnicowania stosowanych metod.

 

Czaruj głębokim spojrzeniemSalon Velure mieści się w Warszawie przy ul. Rembielińskiej 10. Personel specjalizuje się w kompleksowej pielęgnacji ciała i twarzy oraz manicurze i pedicurze. Wizytówką salonu są zabiegi microbladingu (makijaż permanentny wykonywany metodą piórkową) i zagęszczania brwi metodą 3D.

salonvelure.pl