Czerwień się, kiedy chcesz!

80

Czy z rumieńcami Ci do twarzy? Tak, rumiane policzki dodają wdzięku. Ale tylko wtedy, gdy jest to chwilowe zaróżowienie, będące oznaką nieśmiałości, zawstydzenia lub w momencie nagłej zmiany temperatur – gdy z mroźnego powietrza przechodzisz do ogrzewanego pomieszczenia. Jeśli zaczerwienie utrudnia Ci życie, warto zająć się tym defektem urody.

Niestety wiele kobiet boryka się na co dzień z problemami cery naczyniowej. Długotrwałe zaczerwienienie twarzy wywołuje dyskomfort, zdradza nasze emocje lub pielęgnacyjne błędy. Może być ono wywoływane silnymi emocjami, stresem, mroźną pogodą, gorącymi lub ostrymi potrawami, alergiami. Często występuje też u osób ze skłonnościami genetycznymi, u których z czasem powstają tzw. pajączki. Dlatego tak ważna jest profilaktyka oraz odpowiednia pielęgnacja cery wrażliwej.

Pielęgnacja w zgodzie z naturą

Istotne we właściwej pielęgnacji skóry jest dobranie do niej odpowiednich kosmetyków. Osoby, które mają wrażliwą cerę, a ich policzki często się zaczerwieniają , powinny wybierać kremy o delikatnym i uspokajającym składzie. Zalecane jest, aby codzienna pielęgnacja cery nadwrażliwej uwzględniała kosmetyki przeznaczone do tego typu skóry. Doskonała na tego typu problemy jest organiczna linia L’Erbolario Delicalma: woda micelarna, krem to twarzy oraz olejek to twarzy i ciała. Naturalne produkty pozbawione są chemicznych substancji, a ich składniki pochodzą z ekologicznych upraw, co gwarantuje delikatność, a także umożliwia nieinwazyjne dbanie o urodę. Ekstrakty roślinne w kosmetykach L’Erbolario zostały dobrane w sposób umożliwiający skuteczne zmniejszanie zaczerwienień oraz uczucia pieczenia wrażliwej skóry twarzy. Działają też kojąco i zmiękczająco.

Kompleksowa pielęgnacja

Dbając o cerę naczyniową, warto również zadbać o ochronę skóry przed czynnikami zewnętrznymi, np. eksponując ją na światło słoneczne, należy nakładać na nią kremy z filtrem UVA i UVB. Dla ochrony skóry na co dzień warto nakładać krem BB lub CC z filtrem ochronnym – zabezpieczają one skórę nie tylko przed smogiem czy promieniowaniem UV, lecz także dbają o jej odpowiednie nawilżenie oraz wyrównany koloryt. Podobne działanie wykazuje np. krem CC L’Erbolario Kwas hialuronowy.

Ładna skóra to także efekt odpowiedniej diety. Osoby, które mają kruche naczynka krwionośne, powinny zaplanować dietę w taki sposób, aby produkty były bogate w witaminy C, K i PP o właściwościach uszczelniających i wzmacniających.

Jeśli masz silnie widoczne „pajączki”, możesz zdecydować się na zabieg laserowy, który zamknie kłopotliwe naczynka. Wzmacniaj je również od wewnątrz, np. poprzez branie tabletek z rutyną lub wyciągiem z kasztanowca.

Nie bez znaczenia w kontroli zaczerwienienia skóry jest też aspekt psychiczny. Warto pracować nad poczuciem pewności siebie i panowaniem nad emocjami. Dzięki systematycznej relaksacji i świadomemu przeżywaniu emocji czerwienienie się podczas spotkań służbowych lub w konfrontacji z nowym środowiskiem przestanie być problemem. Sama zdecydujesz, kiedy rumieńce będą miały dodać Ci uroku.