Kobiece miejsca intymne również się starzeją

143

Postępujący wraz z wiekiem proces starzenia, dotyka niestety całego naszego organizmu. Oznacza to, że nie omija on również miejsc intymnych.

Proces starzenia miejsc intymnych u każdej kobiety przebiega nieco inaczej. Jak podkreśla lek. med. Tomasz Basta, dyrektor medyczny krakowskiej Intima Clinic (www.intimaclinic.pl), jest on uwarunkowany nie tylko genetycznie, ale wpływają na niego również przebyte porody naturalne, poziom estrogenów oraz aktywność seksualna kobiety.

Specjalista jednocześnie dodaje, że na problemy związane ze starzeniem się miejsc intymnych najwięcej do zaoferowania ma ginekologia estetyczna i ginekologia plastyczna. – Jeszcze nigdy poprawianie komfortu intymnego kobiet nie było tak proste. W Intima Clinic za pomocą specjalistycznych urządzeń, dedykowanych zabiegom ginekologicznym, takich jak HIFU oraz laser CO2 i laser erbowo-yagowy, a także wypełniaczy i nici liftingujących możemy bardzo skutecznie odmładzać narządy rodne, a przez to ulepszać ich funkcjonowanie – tłumaczy specjalista.

Kobiece miejsca intymne również się starzeją