Obudź w sobie dziecko. 5 nietypowych sposobów na rozwój kariery

112

 

Dziecinnie proste zabawy mogą pobudzić cię do działania i sprawić, że poczujesz przypływ nowej energii. Nie bez przyczyny firmy odnoszące wielkie sukcesy montują w swoich siedzibach hamaki, otwierają pokoje z grami planszowymi i pozwalają pracownikom na leżakowanie. Oto 5 sposobów na to, aby obudzić w sobie kreatywnego dzieciaka i odnieść sukces w pracy.

1. Łap za kredki

Kolorowanie sprawia przyjemność i pobudza kreatywność. Co więcej, świat dorosłych całkiem niedawno odkrył tę czynność na nowo. Powinnaś wiedzieć, że nie musisz malować krasnali z książeczek dla 2-latków. W całej Europie w kilkusettysięcznych nakładach sprzedają się kolorowanki dla dorosłych. Możesz więc wziąć na warsztat pejzaże, motyle, dzieła znanych malarzy. Do wyboru, do koloru. Stopień trudności jest całkiem spory, więc będziesz musiała naprawdę się namęczyć i zapomnieć o całym świecie, aby nie wyjść za linię.

Kolorowanie a wpływ na karierę Książki kupują zarówno menedżerowie, kobiety sukcesu, jak i zmęczeni pracą w korporacjach szeregowi pracownicy. Dlaczego? „Według psychologów rysowanie po obrysie, czyli kolorowanie, bardzo dobrze wpływa na samoocenę, podnosi samopoczucie i wzmacnia psychikę. Poza tym wzmacnia kreatywność i działa odstresowująco” – mówi Bartosz Struzik z międzynarodowego serwisu z ofertami pracy MonsterPolska.pl.

Wygląda więc na to, że pokolorowanie jednego rysunku może bardzo pomóc ci nie tylko przed ważnym spotkaniem biznesowym, lecz także rozmową o pracę.

2. Poukładaj klocki

Nie od dziś wiadomo, że układanie klocków pobudza wyobraźnię i pozwala na oderwanie się od obowiązków. Pozwól więc sobie na odrobinę szaleństwa i zdobądź pudełko tych kreatywnych zabawek. Masz trzy opcje: możesz zwinąć je swojemu dziecku, udać się w gościnę do znajomych, którzy je mają, albo wybrać się do wypożyczalni kloców Lego (koszt to zaledwie kilkadziesiąt złotych). Cena zależy od skomplikowania i czasu wypożyczenia zestawu. Jeśli weźmiesz kilkoro znajomych i każdy wypożyczy dwa zestawy, możecie zrobić weekendową imprezę z klocami, oranżadą, popcornem i gumą Turbo.

Układanie klocków a wpływ na karierę Układanie klocków to trening dla mózgu. W ten sposób rozwijamy spostrzegawczość, która wpływa z kolei na tempo, w którym nabywamy nowe umiejętności. Klocki są więc pomocne, gdy przed tobą cykl szkoleń i konieczność wchłonięcia nowej porcji wiedzy.

Obudź w sobie dziecko. 5 nietypowych sposobów na rozwój kariery

3. Wejdź do gry

Jeśli nie jesteś fanem klocków (choć trudno w to uwierzyć, bo chyba każdy ma słabość do Lego), to możesz zaprosić znajomych na wieczór z grami planszowymi. Kultowy Monopol albo Chińczyk nie mają sobie równych. Gry planszowe, na fali powracającej popularności, pojawiają się nawet w kawiarniach.

Gry planszowe a wpływ na karierę Gry planszowe to kopalnia wiedzy dla stratega. Nic tak nie pobudza kreatywności, jak próba przechytrzenia przeciwnika i wyprzedzenie go w drodze do bazy. Czyż planowanie, tworzenie strategii i wdrażanie jej nie są niezbędne w życiu zawodowym? Jeśli poważnie myślisz o awansie, zagraj już dziś.

4. Pobaw się w chowanego

Nie mów „nie”. Spróbuj schować się w 40-metrowym mieszkaniu więcej niż pięć razy, a zobaczysz, jakie to wyzwanie i jaka frajda, gdy się udaje. Jeśli podczas zabawy choć raz się zaśmiejesz od ucha do ucha i pozwolisz sobie na oderwanie od codzienności, to znaczy, że warto było zostać na chwilę dzieckiem.

Zabawa w chowanego a wpływ na karierę Zabawa w chowanego pobudza wyobraźnię, ale też uczy zachowania spokoju. „Kreatywność i odporność na stres to cechy, których bardzo poszukują pracodawcy, i które często znajdują się na liście wymagań podczas naborów do pracy” – zauważa ekspert z serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl.

Paradoksalnie zabawa w chowanego może pomóc ci je wyrobić.

5. Wskakuj na huśtawkę

Trochę dziwnie jest wejść na plac zabaw i zacząć się huśtać (i to nieważne, czy masz dziecko, czy też nie). Jest jednak rozwiązanie tego problemu. Raz na jakiś czas wybierz się z przyjaciółmi na plac zabaw późnym wieczorem. Ludzie, którzy tak robią, bawią się jak szaleni, siedzą, rozmawiają, huśtają się do woli. I – co najważniejsze – twierdzą, że wszelkie troski znikają, a w ich miejsce pojawiają się piękne wspomnienia z dzieciństwa.

Wkrótce będziesz również mogła bawić się na całego także w dzień. W tym roku, najpewniej na przełomie lipca i sierpnia, zostanie oddany do użytku pierwszy w Polsce plac zabaw dla dorosłych. Magiczne miejsce, na które czeka wiele dużych dzieci, powstaje na warszawskim Ursusie. Staną tam gigantycznych rozmiarów urządzenia do zabawy, m.in. huśtawki, bujaki, zjeżdżalnie.
Zabawa na placu zabaw a wpływ na karierę Zabawa na placu zabaw to przede wszystkim porcja śmiechu, która wyzwoli w tobie pozytywną energię. Pogodne osoby łatwiej zjednują sobie ludzi, wydają się sympatyczniejsze i atrakcyjniejsze. Tacy pracownicy mają większe szanse na kierowanie zespołem i odnoszenie z nim sukcesów.

Obudź w sobie dziecko. 5 nietypowych sposobów na rozwój kariery

MonsterPolska.pl to międzynarodowy serwis (część grupy Monster.com) dający dostęp do ponad 4,5 miliona ofert pracy w ponad 40 krajach. Jako pionier rekrutacji online MonsterPolska.pl efektywnie łączy pracodawców z pracownikami, realizując zarówno rekrutacje lokalne, jak i te o charakterze międzynarodowym. Skuteczność rekrutacji gwarantują unikalne rozwiązania technologiczne i komunikacyjne tworzone w odpowiedzi na zmieniające się̨ potrzeby rynku pracy. www.MonsterPolska.pl

foto: shutterstock; unsplash