“Prawda”, w reżyserii laureata Złotej Palmy i nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy, w kinach od 6 marca

W rolach głównych: Catherine Deneuve, Juliette Binoche i Ethan Hawke

10

Film otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji. Najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy (“Złodziejaszki”) i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii. W gwiazdorskiej obsadzie produkcji: ikona francuskiego kina Catherine Deneuve, zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Juliette Binoche, czterokrotnie nominowany do Oscar Ethan Hawke oraz laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Ludivine Sagnier. “Prawda” to mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia. Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.

“Prawda”, w reżyserii laureata Złotej Palmy i nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy, w kinach od 6 marca. W rolach głównych: Catherine Deneuve, Juliette Binoche i Ethan Hawke.

 

“Prawda” jest piękną opowieścią nie tylko o kinie i aktorstwie, ale również o bliskości i jej braku, o aspiracjach, ambicjach, relacjach między najbliższymi.

–  Krzysztof Kwiatkowski, Gazeta Wyborcza

Pełen werwy i dowcipu od pierwszej do ostatniej sceny. Najlepsza rola Deneuve od lat – to wielki występ, popis subtelności i bezkompromisowości.

–  Owen Gleiberman, Variety

Czarujący list miłosny Koreedy do Cathrine Deneuve i piękna oda do francuskiego kina.

–  David Rooney, The Hollywood Reporter

“Prawda” to kino prawdziwie kobiece. Catherine Deneuve w wybornej formie.

–  Łukasz Muszyński, Filmweb

Catherine Deneuve i Juliette Binoche sprawiają, że na ekranie działa prawdziwa magia.

–  Ewa Szponar, Onet.pl

 

"Prawda", w reżyserii laureata Złotej Palmy i nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy, w kinach od 6 marca

Data premiery w Polsce: 6 marca 2020

Dystrybucja: Kino Świat / Velvet Spoon

Czas trwania: 106 minut

Gatunek: dramat, obyczajowy

Produkcja: Francja, Japonia, 2019

Reżyseria: Hirokazu Koreeda (“Złodziejaszki”, “Nasza młodsza siostra”, “Jak ojciec i syn”)

Scenariusz: Hirokazu Koreeda, Léa Le Dimna

Obsada: Catherine Deneuve (“Tańcząc w ciemnościach”, “Wstręt”, “8 kobiet”), Juliette Binoche (“Angielski pacjent”, “Czekolada”, “Sponsoring”), Ethan Hawke (“Stowarzyszenie Umarłych Poetów”, “Boyhood”, “Gattaca – Szok przyszłości”), Ludivine Sagnier (“Basen”, “8 kobiet”, “Zakochany Molier”)