Skuteczna ochrona przed smogiem

125

Od kilku lat w Polsce bardzo głośno mówi się o smogu, czyli zanieczyszczonym powietrzu o dużym stężeniu pyłów i toksycznych gazów. Media alarmują o jego wysokim poziomie, a nasz kraj stale króluje we wszystkich niechlubnych rankingach dotyczących tego problemu.

Smog w bezpośredni sposób zagraża zdrowiu, atakując układ oddechowy i krwionośny. Szkodzi głównie alergikom, dzieciom i osobom starszym. Trzeba się przed nim chronić właśnie teraz, kiedy jego stężenie w powietrzu jest najwyższe w ciągu roku.

Jak walczyć ze smogiem, a zwłaszcza z jego najbardziej szkodliwymi składnikami, tzn. pyłami zawieszonymi? Na przykład kupując specjalną maskę. Warto przy tej okazji przyjrzeć się bliżej opatentowanej szwajcarskiej technologii, którą wykorzystano w modelach antysmogowych U-Mask. To, co odróżnia ten produkt od innych, to zastosowany wewnątrz filtr specjalnej warstwy. Jej formuła jest na tyle innowacyjna, że dokonuje biodegradacji praktycznie wszystkich szkodliwych związków, wirusów i chorobotwórczych bakterii. Maska nie poprzestaje więc wyłącznie na ich filtracji, ale po prostu je neutralizuje. Jest skuteczna w walce z zanieczyszczeniami, a ponadto lekka i łatwo się w niej oddycha (na co również warto zwrócić uwagę przy zakupie).

Charakterystyczny dla masek tej firmy jest także atrakcyjny i różnorodny wygląd będący zasługą włoskich projektantów. Modele są komfortowe w noszeniu i po prostu dobrze się prezentują, dzięki czemu można zakładać je nawet do garsonki czy garnituru.

 www.u-mask.pl