TP-Link Deco – domowy system WiFi z wbudowanym antywirusem

Testujemy: domowa sieć WiFi

290

Dzięki połączeniu kilku współpracujących ze sobą urządzeń Deco M5, można stworzyć wydajny system WiFi dla całego, nawet bardzo dużego domu. Jego konfiguracja jest niezwykle prosta, a dzięki zabezpieczeniom TP-Link Homecare, wbudowanemu antywirusowi i kontroli rodzicielskiej, Deco to także najlepiej strzeżona domowa sieć, jaką można sobie wyobrazić.

Wystarczą zaledwie trzy urządzenia Deco M5 by zapewnić płynną transmisję danych na powierzchni ponad 400 m2. W razie potrzeby, system można rozbudować nawet do 10 urządzeń. Pokrycie całego domu zasięgiem WiFi o prędkościach nawet do 1300 Mb/s jest niezwykle proste. Wystarczy tylko kilka minut, by skonfigurować wydajną sieć. Dzięki aplikacji  TP-Link Deco, która dostępna jest na urządzenia z systemem Android i iOS, nie wymaga to żadnego trudu. Wszystko, co trzeba zrobić, to podążać za wskazówkami wyświetlanymi na ekranie smartfona. Deco zajmie się resztą, łącznie z wyborem najlepszych miejsc do instalacji urządzeń.

System Deco M5 wykorzystuje najnowsze technologie, aby zapewnić użytkownikom nieograniczony dostęp do sieci. Urządzenia są dwupasmowe i działają w standardzie AC. WiFi w zależności od pasma ma przepustowość do 867 Mb/s w 5GHz oraz do 400 Mb/s w 2.4GHz, a wykorzystanie technologii MU-MIMO zwiększa wydajność komunikacji między urządzeniami. Za stabilną pracę odpowiedzialny jest czterordzeniowy procesor. Rozgłaszaniem zasięgu sieci WiFi zajmują się 4 wbudowane w Deco anteny. Dodatkowo w każdej jednostce Deco znajdują się dwa gigabitowe porty Ethernet, które pozwolą w pełni wykorzystać możliwości urządzeń przewodowych.

Deco to nie tylko WiFi o dużym zasięgu, to również bezpieczeństwo, optymalizacja i ochrona, które  zapewnia system bezpieczeństwa TP-Link HomeCare oraz antywirus od Trend Micro. Dzięki kontroli rodzicielskiej można blokować dostęp do stron z niepożądaną treścią, ustawiać limity czasowe dla poszczególnych użytkowników sieci i sprawdzać jakie strony odwiedzają. Wszystkie te funkcje dostępne są z poziomu aplikacji. Funkcja QoS (Quality of Service) umożliwia ustawienie priorytetów dla poszczególnych urządzeń w sieci. HomeCare chroni przed wirusami i złośliwym oprogramowaniem wszystkie urządzenia w domowej sieci WiFi już na poziomie routera. Oznacza to, że ochroną objęte są również urządzenia, których nie chroni klasyczne oprogramowanie antywirusowe, np. konsole do gier, kamery Cloud czy urządzenia automatyki domowej.

Deco M5 wykorzystuje również technologię TP-Link ART (Adaptive Routing Technology), która automatycznie wybiera najlepszą ścieżkę transmisji dla każdego urządzenia w sieci. Bez względu na to w jakim miejscu w domu użytkownik się znajduje i z jakiego pasma sieci korzysta (2,4GHz lub 5GHz), zawsze zostanie połączony z jednostką Deco o najsilniejszym sygnale. Dzięki technologii ART można więc przemieszczać się po domu bez przeszkód, a połączenie nie zostanie zerwane.

Główne cechy TP-Link Deco M5

  • Łączność bezprzewodowa w każdym pomieszczeniu w domu
  • Wszechstronne opcje ochrony oraz kontrola rodzicielska dzięki TP-Link HomeCare
  • Antywirus i ochrona przed złośliwym oprogramowaniem zapewniona przez Trend Micro
  • Prosta instalacja krok po kroku dzięki mobilnej aplikacji Deco TP-Link (dla iOS i Androida)
  • Technologia TP-Link ART
  • Funkcja QoS
  • Zdalne zarządzanie i kontrola nad siecią z każdego miejsca
  • 3-letnia gwarancja

Więcej informacji na temat systemu Deco dostępnych jest na stronie.

Dotąd TP-Link Deco M5 był dostępny w sprzedaży w trójpakach. Teraz można kupować także każde urządzenie osobno, w zależności od potrzeb. Produkt objęty jest 36-miesięczną gwarancją.

 TP-Link to jeden z największych dostawców produktów sieciowych dla sektorów SOHO i SMB. W swojej ofercie ma routery bezprzewodowe, przełączniki, transmitery sieciowe, wzmacniacze sygnału, karty sieciowe, kamery cloud, biznesowe punkty dostępowe, bezprzewodowe urządzenia zewnętrzne, będące niezawodnymi rozwiązaniami dla inteligentnego domu.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.