W synergii siła

89

3 września odbyły się zawody Sitwake EXTREME Challenge 2016. To pierwsze tego typu wydarzenie wakeboardowe, w którym rywalizowały drużyny złożone z zawodników sprawnych i niepełnosprawnych.

W wakeparku Wawa Wake rywalizowały największe osobowości polskiego wakeboardu – ośmiu wakeboarderów i ośmiu sitwakeboarderów na deskach specjalnie przystosowanych dla potrzeb osób poruszających się na wózkach. Obecni byli m.in. Mateusz Wawrzyniak – aktualny mistrz Polski, Łukasz Ceran „Książę” – wielokrotny medalista mistrzostw Polski w wakeboardzie, kitesurfingu i windsurfingu czy Igor Sikorski – ambasador Avalon Extreme w SitWake.

Po niezwykle efektownych przejazdach, do finału przeszły cztery najlepsze pary zawodników, a w bardzo wyrównanej walce wyłoniono zwycięzców:
I miejsce – Igor Sikorski i Łukasz Ceran
II miejsce – Krzysztof Stern i Mateusz Wawrzyniak
III miejsce – Szymon Klimza i Artur Balas

Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów wydarzenia oraz nagrody pieniężne od Avalon Extreme. Wartość nagród oszacowano na 20 tysięcy zł.

W przerwie uczestnicy zawodów i widzowie wzięli udział w konkursach, takich jak siłowanie na rękę, wyścigi na ergometrach i sumo na wózkach. Mogli oni także spotkać się z ambasadorami projektu Avalon EXTREME – niepełnosprawnymi sportowcami odnoszącymi sukcesy w sitwake’u (Igor Sikorski), rugby na wózkach (Tomasz Biduś) czy rajdach samochodowych (Sebastian Luty). Duże zainteresowanie wzbudziła Bestia – extremalny samochód rajdowy, dostosowany do osób z niedowładem rąk i nóg, sterowany za pomocą dwóch joysticków.

Organizatorem imprezy, zorganizowanej w ramach projektu Avalon EXTREME, promującego sporty ekstremalne osób niepełnosprawnych, była Fundacja Avalon oraz klub Wawa Wake.
Magazyn „SWAY” i portal KobiecaReaktywacja.pl objęli wydarzenie patronatem medialnym.

foto: materiały prasowe

1 komentarz
  1. Tamber mówi

    That’s really thinking at an imrsipseve level

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.